Piestové kompresory

Bezolejové kompresory:

Rad bezolejových kompresorov sa skladá z menších a ľahších kompresorov špeciálne navrhnutých pre kutilov a menšie dielne. Do tejto rady patria kompresory so vzduchovou nádobou (vzdušníkom) o objeme od 6 do 25 litrov, ale aj o väčšom objeme ako je kompresor so vzdušníkom 50 litrov, ktorý je vhodný tam, kde je potreba intenzívnejšieho používania. Všetky kompresory nevyžadujú údržbu. Vďaka kompaktnej, bezpečnej konštrukcii a ľahkej váhe sa môžu tieto kompresory presúvať kdekoľvek a kýmkoľvek. Kompresory sú kompletné s redukčným ventilom a elektrickou zástrčkou - pripravené na okamžité používanie. Kryt kompresora z odolného materiálu chráni používateľa pred rotujúcimi a horúcimi časťami.

Olejové kompresory:

Rad olejových kompresorov pozostáva z rôznych modelov určených pre profesionálov. Olejové kompresory s jedným alebo dvoma valcami sú chladené ventilátorom, ktorý je priamo napojený na motor kompresora. Sú postavené v súlade s najvyššími medzinárodnými štandardmi, kompresory spĺňajú mnoho rôznych požiadaviek užívateľov a používajú sa u remeselníkov, v náročnejších dieľnach ako sú autoservisy, pneuservisy stolárske dielne a pod. Tieto kompresory fungujú sebestačne, stačí ich len uviesť do prevádzky, sú vybavené tlakovým, redukčným ventilom. Sú navrhnuté v rôznych konfiguráciách pre rôzne aplikácie. Elektrický motor triedy F navrhnutý pre nepretržitú prevádzku je schovaný v ochrannom kryte IP44, chladený hliníkovým krytom pre rýchly odvod tepla. Tlakovo odliaty hliníkový valec s vloženým oceľovým piestom je synonymom kvality.

Kompresory s benzínovým motorom:

Kompresory s benzínovým motorom sa používajú tam, kde nie je prístup k žiadnemu elektrickému zdroju. Kompresory majú veľké gumové kolesá, ktoré umožňujú ľahší pohyb aj v náročnejšom prostredí. Široký rozchod kolies ešte viac uľahčuje manipuláciu. Sú vybavené regulátorom tlaku/filtrom, modeli Agri sú vybavené primazávačom. Kompresory sú robustné, univerzálne, pozoruhodne výkonné a ľahko sa používajú. Benzínové kompresory sú vybavené motorom Honda s výkonom 4, 5.5, 9 HP, kompresory Agri sú vybavené dieselovými motormi Yammar. Modeli s výkonom od 5.5 do 9 HP (vrátane dieselových motorov) sú vybavené zariadením, ktoré zrýchľuje motor vo fáze akumulácie vzduchu a spomaľuje ho v prípade, keď je dosiahnutý maximálny tlak. Toto zariadenie zabraňuje väčšiemu namáhaniu mechanických častí kompresora, znižuje sa hlučnosť, spotreba paliva a tým sa aj minimalizuje dopad na životné prostredie. Zároveň sa zabezpečuje aj dlhšia životnosť kompresora.

Kompresory s remeňovým pohonom: 

Rad piestových kompresorov Fiac s remeňovým pohonom s výkonom od 2 do 20 HP sú vybavené výkonnými a spoľahlivými dvoma valcami, jedno a dvoj stupňovými AB kompresorovými jednotkami, mazané olejom. Ich hlavné charakteristiky sú:

 • vysoký výkon pri nízkych prevádzkových rýchlostiach
 • liatinové valce
 • znížené vibrácie, čo tiež znižuje úroveň hluku
 • absencia úniku oleja je zabezpečená patentovaným konštrukčným púzdrom Fiac
 • umožnená vizuálna kontrola stavu oleja
 • použitie syntetického oleja zabezpečuje lepšie mazanie pohyblivých častí
 • vyvážená veľkosť čerpacej jednotky, elektromotora a objemu nádrže
 • konštrukcia kompresorov je upravená epoxidovým práškovým lakovaním, čo predlžuje odolnosť

Elektrický motor bol vyvíjaný a navrhnutý tak, aby vydržal nepretržitú prevádzku a je vybavený veľkým axiálnym ventilátorom, ktorý chladí čerpaciu jednotku a samotný motor. Oceľová pružina spoľahlivo udržuje remeň vždy napnutý po celú dobu.

Kompresory s nízkou hladinou hluku:

Rad kompresorov s nízkou hladinou hluku sú výsledkom nedávneho technologického výskumu a vývoja. Kompresory Compact, Whisper, SCS sú vybavené špeciálnym, zvukovo izolačným systémom, skladajúci sa z kovových, protihlukových panelov, ktoré sú upravené epoxidovým náterom. Tieto panely zabezpečujú nízku hladinu zvuku tým, že eliminujú celkové vibrácie (akustický tlak <70 dB). Modulárna štruktúra kompresorov SCS znamená, že si zákazník môže vybrať kompresor v rôznych variantách: samotný kompresor, kompresor postavený na vzdušníku o objeme 270/ 500 litrov, kompresor na vzdušníku a s integrovaným sušičom. Hlavné technické vlastnosti kompresorov sú:

 • elektro-mechanické ovládanie pomocou prehľadného panela, štartovacie tlačidlo, núdzové tlačidlo, počítadlo pracovných hodín
 • automatická kontrola hladiny oleja, ak je hladina oleja nízka, kompresor sa zastaví a spustí alarm
 • automatické ovládanie elektrického motora
 • rozšírený systém vetrania, termostatická sonda
 • elektrická skriňa s ochranou IP55
 • chladenie s radiátorom
 • elektrický panel pre riadenie rosného bodu, časové vypúšťanie kondenzátu, zobrazovanie prevádzkového stavu